مسئولان وحدت، خدمت و معرفت را در دستور کار قرار دهند

شورای بخش  شورای بخش   معرفی ادارات و نهادهای راین  معرفی ادارات و نهادهای راین   دهیاری ها  دهیاری ها   چارت سازمانی  چارت سازمانی  
در توسعه اقتصادی راین کدامیک اهمیت بیستری دارد
: کشاورزی
: صنایع و معادن
: گردشگری
: صنایع دستی
   صفحه اصلی
   اخبار
   درباره ما
   جستجو در سایت
   گالری عکس
   شهدای منطقه راین
   سایت های مهم ››
   سرود راین  شمسی   

               

 مسئولان وحدت، خدمت و معرفت را در دستور کار قرار دهند

شماره خبر : 729    انتشار : 17/4/1397    ساعت : 11:42     فرستنده مطلب : مديريت
حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان، در نشست ائمه جمعه و بخشداران شهرستان کرمان به میزبانی شهر راین در سخنانی با تسلیت ۲۵ شوال، سالروز شهادت امام صادق علیه السلام ابراز امیدواری کرد: از سیره عملی و گفتارهای حکیمانه ائمه اطهار به ویژه امام ششم کمال استفاده را در زندگی داشته باشیم.

 وی در بیان ویژگی ها راین و مردم آن گفت: راین، شهری است دارای قدمت تاریخی؛ هر جا در تاریخ اسمی از کرمان است بحث راین نیز در کنار آن مطرح شده و تاریخ کرمان تاریخی است بسیار طولانی و پرسابقه و حضور راین در رکنار کرمان شاهد این است راین از قدیم الایام شهری قابل توجه بوده که در فعل و انفعالات کرمان و تاریخ آن تأثیرگذار بوده است.

 امام جمعه کرمان افزود: مردم راین، مردمی عمیقاً متدین هستند و ادله فراوانی بر این وجود دارد و یکی همان است که ۶۰ مسجد در بخش ۱۹ هزارنفری راین وجود دارد که سرانه آن به میزان جمعیت سرانه بسیاری ارزشمندی برای تدین مردم است.

 وی با بیان اینکه سابقه مردم راین در دفاع از دین و حضور در مراسم مذهبی در قدیم االیام تاکنون قابل توجه است؛ بیان داشت: ویژگی سوم، آنان مردمی بسیار فعال، اهل عمران و آبادانی و اهل اقتصاد هستند و نه تنها در راین که با هجرت به شهرهای مختلف، هر جا که رفتند منشأ آثار و برکات بودند و اقتصاد بعضی از شهرهای دیگر به وسیله راینی ها دارای تغییر و تحول مثبت شده است.

 حجت الاسلام علیدادی سلیمانی اضافه کرد: راینی ها هر جا اقتصاد را پیشرفت دادند با همان روحیه تدینی که دارند، زیرساخت های مذهبی را هم توسعه دادند به گونه ای که در خیلی از شهرهای اطراف، اماکن مذهبی مختص راینی ها وجود دارد لذا از صمیم قلب به مردم راین سلام دارم و از خداوند می خواهم در آینده نزدیک خدمت مردم هم برسم و با آنها ملاقات داشته باشم.

 وی در خطاب به مسئولان اجرایی و فرهنگی بر سه مسئله بسیار مهم که  رمز موفقیت است؛ تأکید کرد و گفت: اول خدمت با محوریت مردم و خدمت برای مردم است که هم امری الهی و انسان دوستانه است که در روایات متعدد خدمت به مردم توصیه و با یک نگاه بالایی در روایات به آن توجه شده و خداوند مردم را عیال خود می داند لذا نگاه مردمی در خدمت رسانی، امری الهی است.

 امام جمعه کرمان بر وحدت حول محور ولایت فقیه، ارزش های دینی و اسلامی و آرمان های امام و شهدا و فرامین رهبری را نکته مهم دیگری دانست که بسیار کارساز است و افزود: وحدت در این شهر مشکلات زیادی را حل کرده است.

 وی ادامه داد: بخش سوم، معرفت است که خیلی مهم است و این معرفت شامل شناخت از حوزه مسئولیت، حوزه انسانیت و ارتباط انسانی، احکام دین مبین اسلام می شود که هر سه حوزه معرفتی مهم است؛ لذا انسان با شناخت دقیق به هر موضوع باید ورود و خروج کند و این در توفیق یک مسئول خیلی کارساز است.

 نماینده ولی فقیه در استان کرمان خاطرنشان کرد: شناخت مبتنی بر آیات و روایات هم مهم است؛ یک مسئول باید دین خدا را در حوزه مسئولیت خود تقویت کند تا برای او باقیات الصالحات شود و این سه بخش جدی وحدت و خدمت و معرفت را مسئولان در دستور کار قرار دهند.

 
     

نظرات کاربران :

 
نام  : *  
نظرات : *

(حداکثر 700 کارکتر)

  
تعداد کارکتر تايپ شده :  
   


کليه حقوق اين سايت برای بخشداری راین محفوظ است

برنامه نويسی و حق تکثير اين نرم افزار متعلق به ( اصفهان هاست ) ميباشد

www.bakhshdarirayen.ir